четвер, 13 серпня 2020 р.

Міжнародний день шульги

У світі 13 серпня відзначається Міжнародний день шульги. Він був започаткований у 1992 році з ініціативи Британського клубу ліворуких.

Масовий рух ліворуких людей розпочався в 1980 році з мітингів у США на захист звільненого поліцейського Франкліна Вінборна. Він як шульга носив кобуру ліворуч, хоча за статутом мусив носити її праворуч.

День шульги покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються ліворукі люди у праворукому світі - перенавчання ліворуких дітей (учителями чи батьками) писати правою рукою, що веде до психологічних травм, привернення уваги виробників побутових товарів, дизайнерів до необхідності враховувати зручності шульги.

Серед населення, за різними оцінками, зустрічається від 7 до 17% ліворуких. У деяких видах діяльності ліворукі мають певні переваги. Наприклад, у грі на музичних інструментах, у спорті – футболі, боксі, тенісі, фехтуванні.

Також відомо, що в цілому 40% з нас лівоухі, 30% - лівоглазі, і 20% - лівоногі.

Перевірити, яке око у нас домінує, можна наступним чином: витягніть перед собою руку з піднятим догори великим пальцем. Спочатку подивіться на палець двома очима, а потім по черзі закрийте ліве і праве око. Ведуче око - то, яке дає картинку, найбільш близьку до тієї, що ви бачите двома очима

Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає - Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні і Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт Де Ніро. Ліворукими були Юлій Цезар та Олександр Македонський, Наполеон і Карл Великий, Уінстон Черчілль та Жанна Дарк, і навіть три президенти США - Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон.


Немає коментарів:

Дописати коментар