пʼятницю, 23 липня 2021 р.

23 липня - день китів і дельфінів 


З цього приводу пропонуємо вам кілька цікавих фактів про цих незвичайних істот.

Дельфін — найрозумніше китоподібне, яке входить в десятку найбільш високорозвинених тварин планети. Дельфіни можуть врятувати потопаючу людину, можуть лікувати від різних хвороб за допомогою «спілкування». Довжина дельфіна — 2,3−3,6 м, вага дельфіна — 150−300 кг. Період виношування дитинчат — 10−18 місяців. Цікаві факти:

 1. У водах світу мешкають близько 40 видів дельфінів. Більшість з них живуть в мілководних районах тропічних і помірних океанів, а п’ять видів живуть в річках.

 2. Дельфіни — м’ясоїдні тварини. Риба, кальмари та ракоподібні включені в їх список їжі. 

 3. Дельфіни дуже товариські, живуть в групах, в одній зграї дельфінів може бути більше 1000 членів.

 4. У дельфінів гострий зір як у воді, так і поза нею. Вони чують частоти, що в 10 разів перевищують слух дорослої людини. Їх почуття дотику також добре розвинене, але у них немає нюху.

Кити - поєднують в собі зовнішні характеристики риби, при цьому у них є легені, вони виношують і народжують дитинчат. Китоподібні, зокрема кити, мають найбільші розміри серед тварин: синій кит (блакитний кит) в дорослому стані досягає середньої довжини тіла 25 м (найбільші — до 33 м) і маси 90−120 т. Період вагітності синього кита — 11 місяців. Факти:

 1. Самці горбатих китів співають «пісні» в шлюбний період. Пісні можуть тривати до 20 хвилин і бути почутими за багато миль.

 2. Синій кит — найбільша тварина, яка коли-небудь існувала. Він може вирости до більш 27 метрів в довжину і важити понад 150 000 кг.

 3. Сірі кити здійснюють одну з найдовших щорічних міграцій серед будь-яких ссавців: вони долають близько 16 000 км в обидва кінці.
На останок, пропонуємо Вам спробувати намалювати китів та дельфін


Немає коментарів:

Дописати коментар