четвер, 6 грудня 2018 р.

Сім способів ворожіння на Катерини і Андрія


З початком зими в Україні наступає час для дівочих ворожінь. Традиційно українські дівчата на Катерини - 7 грудня - та на Андрія - 13 грудня - гадали чи вийдуть вони заміж цього року, та хто стане їхнім судженим.

1. У ніч на 7 або 13 грудня покласти під подушку мішечок з написаними на окремих аркушах паперу чоловічими іменами (11 імен на свій розсуд, а один папірець порожній). Вранці витягнути один із папырців. Яке ім'я випаде - так і зватимуть майбутнього чоловіка. Якщо дісталася "пустушка", значить - ім'я судженого поки залишається таємницею.
2. Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13-е грудня, стане її чоловіком. Тому варто запам'ятати того, кого побачиш уві сні. А щоб суджений наснився напевно, перед сном обов'язково подумай про людину, яка дорога твоєму серцю.
3. Взяти жменю конопляного насіння, вийти опівночі на вулицю, і три рази обійти навколо будинку, розсипаючи насіння і примовляючи "Я, святий Андрію, конопельки cію! Дай-же, Боже, знати, з ким весілля грати". І наречений точно насниться!
4. Кладуть під подушку гребінець, кажучи: "Суджений-ряджений, причеши мені голову". Суджений уві сні і чухає голову. Беруть наперсток солі, наперсток води, змішують і їдять. Лягаючи спати, дівчина каже: "Хто мій суджений, хто мій ряджений - той пити мені дасть". Суджений уві сні і подає пити. Або кладуть під подушку чотирьох карткових королів і кажуть: "Хто мій суджений, хто мій ряджений - той приснись уві сні". Суджений сниться уві сні у вигляді якого-небудь короля.
5. Дівчата збираються і виходять на вулицю. Тут кожна питає про ім'я першого зустрічного чоловіка - його ім'я і буде ім'ям судженого.
6. В ніч з 12 на 13 грудня взяти кілька цибулин, на кожній написати ім'я хлопця і помісти цибулини в воду. Яка цибулина перша проросте, від того і чекай запрошення заміж.
7. Якщо на Катерини зрізати гілочку вишні і поставити у воду, а до Нового року вона розцвіте, то наступного року дівчина точно вийде заміж.

Немає коментарів:

Дописати коментар